Janik Siner pobedio je Jiržija Lehečku 6:4, 6:4 u finalu Majami Opena i kompletirao Sunshine Double — prvi teniser u istoriji koji je to učinio bez izgubljenog seta.
Siner je postao tek osmi teniser koji je u istoj sezoni osvojio i Indian Vels i Majami. Poslednji koji je to uspeo bio je Rodžer Federer 2017. godine. Ono što Sinerov podvig čini jedinstvenim: 34 uzastopna dobijena seta na Masters 1000 turnirima — lični i rekord moderne ere.
Italijan je ovim trijumfom stigao do 17 uzastopnih pobeda na Masters 1000 nivou i sedmog Masters trofeja u karijeri (26. ATP titula ukupno). Njegov ukupan skor u 2026. iznosi 25 pobeda i samo 2 poraza.
Kiša je odložila početak meča za više od sat vremena, a igra je ponovo prekinuta u drugom setu. Lehečka, 21. nosilac, nije uspeo da pronađe odgovor na Sinerov servis — u prvom setu Italijan je osvojio svih 16 poena na prvi servis.
„Veoma sam srećan. Sunshine Double po prvi put, to je neverovatno. Nikada ne bih pomislio da je to moguće,“ rekao je Siner nakon meča.
Siner je u finale ušao sa kvotom od svega 1.05 kod vodećih kladionica, prema proceni tržišta. Ovakva dominacija podseća na Đokovićeve serije u najboljim danima. Za srpske ljubitelje tenisa, Novak Đoković ostaje najveći srpski teniser svih vremena, ali Siner se trenutno nameće kao glavni rival za dominaciju na turu u narednim godinama.
Sa 34 pobede iz poslednjih 36 mečeva, Italijan je daleko ispred konkurencije u sezoni 2026.