Пријава

FAS vs Zacatecoluca: Analiza i tip iz Primere Division (Salvador) – Vladica Aleksov

11:02, 8 фебруара 2026
Vladica Aleksov
Pretplatite se na stručnjaka Pročitajte punu verziju

Vladica Aleksov je član ekspertskog tima Rejting Kladionica. Ljubitelj fudbalskog klađenja na Premijer ligu, Ligu šampiona, Evroligu i druga top prvenstava u Evropi. On daje svoju prognozu za utakmicu iz Primere Division (Salvador) između FAS-a i Zacatecoluca-e.

Objavi:

FAS dočekuje Zacatecolucu u meču Clausura dela sezone, 6. kolo Primere Division. Igra se u Santa Ani, termin je 01:00 po srednjeevropskom vremenu, pa je ovo noćni meč za nas kladioničare. Kladionice jasno guraju FAS u ulogu favorita, ali hajde da vidimo da li kvote prate realnu sliku na terenu i gde se krije pravi value za tiket.

Analiza FAS-a

FAS je u vrlo stabilnoj seriji, forma DWDWD govori da teško gube i da znaju da izvuku rezultat čak i kada ne blistaju. Ukupna stopa pobeda preko 55%, a kod kuće čak više od 70% pobeda – to je već ozbiljna domaća tvrđava. Napad gura jako, preko 2 gola u proseku, dok odbrana prima nešto više od gola po meču, što znači da igraju otvoren fudbal, ali sa kontrolom.

Bitno je da FAS kod kuće diže ritam, često pritiska od starta i koristi podršku publike. Kada tim ima takav balans – napad koji stalno preti i odbranu koja povremeno škripi, ali ne puca – obično gledamo mečeve gde domaćin diktira tempo. Miriše na to da će i ovde FAS da gura u talasima, posebno protiv rivala koji je u padu forme.

Analiza Zacatecoluce

Zacatecoluca ulazi u ovaj duel sa serijom koja ne uliva poverenje: forma LDLLL, što je tipičan znak tima bez samopouzdanja. Ukupna stopa pobeda ispod 15% je vrlo slaba, a ni kod kuće ne stoje ništa bolje, što govori da nemaju pravu bazu ni na svom terenu. Napad postiže manje od gola po meču, dok odbrana prima oko 1.4 gola – napad zubato, odbrana šuplja, nezgodna kombinacija za gostovanje kod ovako jakog domaćina.

Gosti često igraju pod pritiskom rezultata, a kada krenu da jure, otvaraju se rupe pozadi. To je idealno za rivale poput FAS-a koji znaju da iskoriste prostor. Deluje kao tim koji nema jasan plan u napadu, više se oslanjaju na individualne bljeskove nego na organizovanu igru. U ovakvom okruženju, na vrućem gostovanju, lako mogu da „padnu“ već u prvom delu meča.

Međusobni dueli

U dosadašnja dva međusobna meča svako je uzeo po jednu pobedu, ali važan detalj je broj golova – prosečno 3.5 po utakmici. To nam govori da ovaj par ume da „otvori“ meč i da se ne igra na 0:0. FAS je već jednom kod kuće dobio Zacatecolucu ubedljivo, što im sigurno daje psihološku prednost i dodatni vetar u leđa pred novi duel.

Prognoza i preporuke za klađenje

Kladionice procenjuju FAS kao jasnog favorita, kvota oko 1.62 na pobedu domaćih deluje realno, ali i dalje ima određeni value s obzirom na razliku u formi i kvalitetu. Domaći su u seriji bez poraza, sa jakim napadom i odličnim učinkom kod kuće, dok su gosti u padu, sa slabim napadom i poroznom odbranom. Sve miriše na meč u kome FAS drži kontrolu i ide na tri boda.

Linija golova je postavljena na 2.5, sa nešto većom kvotom na „Preko 2.5 golova“. S obzirom na napad FAS-a i lošu defanzivu Zacatecoluce, plus činjenicu da su međusobni dueli išli na golove, ovde vidim dobar prostor da se isprati over. „Oba tima daju gol“ ima solidnu kvotu, ali napad gostiju je toliko slab da je to više pokušaj za hrabrije, ne glavna opcija.

Moj glavni izbor za ovaj meč je pobeda FAS-a (pobeda domaćih) – ide u sistem ili za srednji ulog. Kao prateći tip, preporučujem „Preko 2.5 golova“ kao opciju sa lepom kvotom i dobrim valueom. Za one koji žele sigurniju varijantu, može se kombinovati „pobeda FAS-a i 2+ golova na meču“, ali osnovna linija ostaje čista jedinica uz over kao dodatak.

Pojedinačno: Dobitna
Primera Division
00:00/10 феб
FAS - Zacatecoluca
Kategorije: Prognoze «RK» tima,
Sport: Fudbalske prognoze, Ostale fudbalske prognoze
Oznake: ,
Objavi:
Trenutne prognoze
Roda vs Vitese: Analiza i tip iz Eerste Divisie (Druga liga Holandije) – Miloš Mitrović
11:02, 8 фебруара 2026
San Lorenzo vs Defensa Y Justicia: Analiza i tip iz Profesionalne lige (Argentina) – Miloš Mitrović
11:02, 8 фебруара 2026
Danubio vs Juventud: Analiza i tip iz Primere Division (Urugvaj) – Miloš Mitrović
11:02, 8 фебруара 2026
Komentari
Napišite komentar
Puna verzija