Everton 3:3 Manchester City — Doku spasao bod u 97. minutu, Arsenal odjurio na +5

Vladica Aleksov
Everton i Manchester City odigrali su 3:3 na Goodison Park-u u 36. kolu Premier lige u dramatičnom susretu koji je odlučen u 97. minutu. Žeremi Doku, koji je dao prvi gol Sitija u 43. minutu, izjednačio je u poslednjim sekundama za final 3:3 i tako sprečio Dejvida Mojesa da po prvi put u 16 pokušaja pobedi tim Pepa Gvardiole.

02_football_everton_city

Tok meča — od 1:1 do 3:2 pa nazad u 13 minuta

Sve je počelo u 43. minutu kad je Doku doneo prednost gostima na ulasku u poluvreme. U drugom poluvremenu je usledio rezultat-vrtoglavi niz akcija:

Minut Događaj Rezultat
43′ Doku (Man. City) 0:1
68′ Tijerno Bari (Everton) 1:1
73′ Džejk O’Brajen (Everton) 2:1
81′ Tijerno Bari (Everton, brace) 3:1
83′ Erling Haland (Man. City) 3:2
90+7′ Doku (Man. City) 3:3

Everton je u trinaest minuta drugog poluvremena prošao iz 2:1 zaostatka u 3:1 prednost preko brejka Tijerna Barija i Džejka O’Brajena, ali je Sity uzvratio kroz Halanda u 83. minutu, a zatim Doku u beskonačnom dodatku 97. minute potpuno preokrenuo emocionalni tok meča.

Šta to znači za titulu

Pre meča, Sity je u kladioničarskim modelima bio vraćen kao favorit za titulu zbog dve utakmice manje od Arsenala (Paddy Power, covered May 4). Posle ovog 3:3 ishoda:

  • Arsenal ima sada +5 bodova prednosti sa 2 utakmice ostale.
  • Sity ima samo 1 utakmicu manje (down sa 2) — protiv Brentforda 9. maja
  • Gol-razlika: Arsenal +41 vs Sity +37 (4-gola prednosti za Arsenal)

Bitno za scenario izjednačenja: ako oba tima završe sezonu sa istim brojem bodova + istom gol-razlikom + istim postignutim golovima, Sity osvaja titulu po head-to-head rekordu (4 boda iz dva direktna duela ove sezone).

Tržišne reakcije

Polymarket je pre vikenda davao Arsenalu 51,5% i Sitiju 48,5% verovatnoće za titulu (covered May 1). Posle subotnjih i nedeljnih rezultata 35. kola, tržište je se zamahnulo ka Sitiju zbog 2 utakmice manje. Sa noćašnjim 3:3 ishodom, kvote se vraćaju ka Arsenalu — očekuje se da Polymarket otvori 60%+ za Arsenal već utorka ujutru.

Sa srpske strane, Mozzart i Superbet trenutno daju Arsenal — osvajač Premijer lige po kvoti 1.55–1.65, dok je Sity 2.30–2.50 (post-meč ažuriranje). Najraniji datum kada Arsenal može osvojiti titulu: Sity vs Brentford 9. maja ili Sity vs Bornmut 16. maja.

Komentari posle meča

Pep Gvardiola: „Bolje od poraza. Pokušali smo i uspeli smo. Nije u našim rukama.“

Tijeri Anri (analitičar): „Sada je opet u Arsenal-ovim rukama. Više nije u Sitijevim rukama.“

David Mojes, koji je u 16 pokušaja vs Gvardiola dosad imao 9 poraza i 7 nerešenih, ostao je bez prve pobede protiv Sitija — Doku je u 97. minutu udario tačno gde najviše boli.

Komentari
Подписка на прогнозиста
Prati autora

Obaveštenja o novim publikacijama ovog autora biće poslata na imejl koji ste naveli prilikom registracije na „RK“

Уведомления о новых прогнозах этого эксперта будут приходить на электронный адрес, указанный Вами при регистрации на "РБ"

Prati autora
Подписка на прогнозиста

Это значит что вы больше не будете получать уведомления о новых публикациях этого автора на ваш электронный адрес.

Это значит что вы больше не будете получать уведомления о новых прогнозах этого эксперта на ваш электронный адрес.

Nažalost, ne možemo da vam preporučimo «»
Preusmeravamo vas na
koji nudi bolje mogućnosti i razmatra žalbe (ukoliko ih ima) naših igrača
Idi na sajt