Polymarket počeo beta-testiranje sportskih parlaja na američkoj berzi
Šta su novi parlaji
Kombinovane opklade Polymarket nudi pod nazivom „Combinatorial Athletic Outcome Contracts“ – ugovori koji povezuju više događaja u jedan tiket. Platforma ih je samostalno registrovala kod američke komisije CFTC još u maju 2026, ali je zvanično lansiranje u SAD kasnilo oko deset nedelja, dok je offshore verzija parlaje uvela još 10. juna, tokom Svetskog prvenstva.
Time se granica između finansijskih tržišta i klasičnog klađenja dodatno briše, jer korisnici na berzi ishoda sada mogu da igraju i višestruke kombinacije, slično kao na sportskom tiketu.
Trka sa Kalšijem
Kašnjenje je iskoristio rival Kalši (Kalshi), čiji je promet od parlaja skočio sa 4,77 milijardi dolara u maju na čak 13,78 milijardi u julu. Borba dve platforme za predviđanje ishoda pokazuje koliko je tržište kombinovanih opklada eksplodiralo.
Deo šireg previranja
Platforme za predviđanje ishoda šire se izuzetno brzo, ali balansiraju na granici između regulacije finansijskih tržišta i zakona o klađenju, zbog čega su sve češće na meti američkih regulatora. Uvođenje parlaja dodatno ih približava klasičnim kladionicama, pa se očekuje i pojačan nadzor.
Izvor: CDC Gaming
Obaveštenja o novim publikacijama ovog autora biće poslata na imejl koji ste naveli prilikom registracije na „RK“
Obaveštenja o novim prognozama ovog eksperta biće poslata na imejl koji ste naveli prilikom registracije na „RK“
To znači da više nećete dobijati obaveštenja o novim publikacijama ovog autora na vašu imejl adresu.
To znači da više nećete dobijati obaveštenja o novim prognozama ovog eksperta na vašu imejl adresu.
